Kongres firm rodzinnych forbes

20 CZERWCA - Sheraton Grand Warsaw, ul. Bolesława Prusa 2, Warszawa

Najważniejsze spotkanie biznesowe przedstawicieli firm rodzinnych, praktyków, ekspertów krajowych i zagranicznych oraz liderów zmian. W tym roku motywem przewodnim będzie:

Nowe pokolenie w firmach rodzinnych – Co zostało z nauki rodziców/ojców, dziadków w cyfrowym świecie?

Czasy pandemii i niepokojące wieści z zagranicy pokazują, jak ważna jest wspólnota, zaufanie i wsparcie. Tak jest też w biznesie i szczególną pozycję zajmują w nim firmy rodzinne. Prowadzenie i rozwijanie takich spółek wymaga wyjątkowych umiejętności, a transformacja, sukcesja czy restrukturyzacja przebiega inaczej niż w innych firmach. Kongres to okazja, by poszerzyć swoją wiedzę o doświadczenia, przykłady i strategie wdrożone oraz stosowane w Polsce i za granicą, a także, by spotykać się z najlepszymi z najlepszych w świecie Firm Rodzinnych.

ZAPRASZAMY!

28.01.2021 r.

W lutowym numerze Magazynu Forbes możecie Państwo zapoznać się z relacją, podsumowaniem z II Kongresu Firm Rodzinnych Forbes.

„Fundacja rodzinna winna być bardzo elastycznym mechanizmem, którego statut można w bardzo łatwy sposób ukształtować i dookreślać zasady czerpania korzyści z fundacji.” – r.pr. Piotr Grabowski podkreślał w rozmowie z Forbes Polska podczas II Kongresu Firm Rodzinnych Forbes.


W oczekiwaniu na publikację projektu ustawy o fundacji rodzinnej zachęcamy do przeczytania artykułu w najnowszym numerze magazynu Forbes, podsumowania Kongresu, który wskazał walecznych, wytrwałych, zjednoczonych i przede wszystkim pracowitych polskich przedsiębiorców.

’Bywa jednak, że proces sukcesji ma ciemniejszą stronę. Z badania Forbesa wynika, że tylko połowa firm ma plan B., gdyby nie znalazła sukcesora. Być może 2021 r. przyniesie uregulowanie fundacji rodzinnych. To rozwiązanie bardzo pożądane i bardzo potrzebne. Tak naprawdę to główny element sukcesji, który spaja majątek rodzinny w jednym miejscu i zapobiega jego rozproszeniu w kolejnych pokoleniach. Oprócz oczywistych korzyści rozwiązania wymaga jednak przemyślenia dodatkowych kwestii. W przypadku dziedziczenia ustawodawca powinien uporać się np. z kwestią zachowku. Niezbędna jest też chociażby swoboda kształtowania statutu fundacji.’

 

II Kongres Firm Rodzinnych Forbes

15 grudnia 2020 roku - online

Będzie to największe wirtualne spotkanie polskich przedsiębiorców prywatnych, reprezentujących firmy rodzinne, które odbędzie się 15 grudnia w formule online.

Kongres będzie doskonałą okazją do wymiany doświadczeń polskich i zachodnich firm rodzinnych, które dziś dzieli wszystko – tradycja, podejście do biznesu. Łączy nas potrzeba wspólnoty w zakresie rodzinnych wartości w biznesie i bezkonfliktowego przeprowadzenia sukcesu transformacyjnego, by zapewnić firmie rodzinnej bezpieczne trwanie przez pokolenia.

Będziemy rozmawiać o powinnościach kolejnej generacji przedsiębiorców, o tym, jak wykorzystać „rodzinność” firmy jako przewagę konkurencyjna, o szansach i barierach prawnych towarzyszących procesowi sukcesji, oraz jak zagwarantować długofalowe finansowanie i zarządzanie ryzykiem biznesu. Będzie to spotkanie polskich największych przedsiębiorców prywatnych reprezentujących firmy rodzinne na platformie magazynu Forbes.

Zwieńczeniem konferencji będzie Gala rozdania nagród dla firm rodzinnych w pięciu kategoriach:

  • Rodzinny Ambasador Roku
  • Rodzinny Akcelerator Rozwoju
  • Rodzinny Filantrop Roku
  • Zrównoważony Rozwój
  • Nagroda główna Firma Rodzinna Roku Magazynu Forbes

Zapraszamy do rejestracji i zapoznania się z agendą wydarzenia

9 grudnia 2019

Wyzwania firm rodzinnych - rozmowa r.pr. Piotra Grabowskiego podczas Kongresu Firm Rodzinnych Forbes

Podczas I Kongresu Firm Rodzinnych organizowanego przez magazyn Forbes Polska zrealizowana została rozmowa mec. Piotra Grabowskiego z redaktorem Aleksandrem Fedorukiem. Z jakimi wyzwaniami borykają się firmy rodzinne? Z perspektywy prawnika dwa główne wyzwania to sukcesja i rozwój. Czy planowana instytucja fundacji rodzinnej rozwiąże problem sukcesji? 

Polskie Firmy rodzinne – kondycja, szanse wyzwania. – Raport powstały na skutek Dwóch edycji Forum Firm Rodzinnych, dziesiątek spotkań i rozmów z przedsiębiorcami rodzinnymi. Zapraszamy do zapoznania się z raportem

Fotogaleria z I Kongresu Firm Rodzinnych Forbes